Strona głównaAKTUALNOŚCITurniej piłki siatkowej pomorskich ośrodków opiekuńczo - wychowawczych

Turniej piłki siatkowej pomorskich ośrodków opiekuńczo – wychowawczych

Wychowankowie pomorskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych – domów dziecka, pogotowi opiekuńczych etc. – już po raz drugi zawitali do Tczewa. Okazją po temu był specjalnie dla nich przygotowany turniej piłki siatkowej.

Wybór tej akurat dyscypliny sportowej organizatorzy w rozmowie z „Kurierem” tłumaczyli nadmierną obecnością w kulturze i świadomości Polaków piłki nożnej. Wskazywali, że o ile pozycji tego najpopularniejszego w naszym kraju obok skoków narciarskich sportu nie da się podważyć, ale siatkówka stanowić może dla niego odświeżającą odmianę.

W czwartek w hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcący im. Jana III Sobieskiego w Tczewie do zawodów przystąpiło 9 drużyn. Mecze rozgrywały w dwóch grupach.

Choć nie były to rozgrywki profesjonalne, młodzi zawodnicy – najmłodsi nawet w wieku szkół podstawowych – wykazywali się dużą determinacją i sportowym zapałem. Z czasem drużyny, które odpadały w grupach bądź po prostu nie grały akurat meczy, wybierały sobie faworytów spośród pozostałych zespołów i kibicowały im. Pod względem wsparcia od początku wyróżniał się jednak Kwidzyn, którego sympatycy i gracze rezerwowi od początku całym sercem stali za drużyną, wiwatując nawet przy błędach swoich zawodników i skandując „nic się nie stało”.

W tym duchu wszyscy dotarli do meczy półfinałowych i finału, który przesądził ostatecznie, kto stanął na podium, a kto poza nim. Pierwsze miejsce, pokonawszy zwycięzców pierwszej edycji turnieju, czyli kwidzynian, zajęła drużyna z Malborka. Z kolei mecz o trzecie miejsce, rozegrany między zespołami Tczewa i Pruszcza Gdańskiego, zakończył się zwycięstwem gospodarzy. Laureaci dwóch pierwszych miejsc podzielili też między siebie nagrody dla najlepszego zawodnika (Malbork) i zawodniczki (Kwidzyn) turnieju, podczas gdy nagroda dla najlepszego kapitana drużyny trafiła do Pruszcza Gdańskiego. Niemniej wszyscy uczestnicy wraz z trenerami otrzymali pamiątkowe medale.

Jak podkreślali organizatorzy, II Turniej Piłki Siatkowej wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych odbył się dzięki szerokiemu i życzliwemu wsparciu, m.in. ATOM Trefl Sopot, Meblexu czy Ebro Gym, oraz honorowym patronatom: Marszałka Województwa Pomorskiego, Starostwa Powiatowego w Tczewie oraz Prezydenta Miasta Tczewa. Na przyszłość pomysłodawcy liczą jednak na pojawienie się dużego sponsora głównego, ponieważ plany mają ambitne – w przeciągu najbliższych pięciu lat chcieliby zamienić wojewódzki turniej w ogólnopolskie mistrzostwa.

Trzymamy kciuki, aby osiągali sukces.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne